Škola : 1. HNL pioniri : 9. kolo
Stariji pioniri Rijeke poraženi na gostovanju kod Istre 1961
13.10.2019.

Stariji pioniri Rijeke doživjeli su uvjerljiv poraz na gostovanju kod Istre 1961 (1:5) u utakmici devetog kola Prve HNL. Istra 1961 još jednom pokazala odličnu igru u uzrastu pionira, te je nakon devet kola vodeća momčad lige ispred Hajduka i Dinama.

Domaćin je poveo u 23. minuti. Nakon ubačaja iz kuta lopta je došla do Corellija koji je bio precizan - 1:0.

U 33. minuti Cukon je izveo slobodan udarac, a lopta je skliznula gola nakon slabije reakcije vratara Bliznaca.

Deset minuta kasnije bilo je 3:0, nakon kornera lopta je došla do Žikovića na 16 metara koji je pospremio loptu pod prečku.

Travaglia je u 51. minuti udarcem glavom zatresao mrežu. Peti pogodak stigao je nakon ubačaja Žgombe s lijeve strane kojeg je Travaglia pospremio u mrežu.

Rijeka je do počasnog gola stigla u 63. minuti. Bilajac je proigrao Srdoča koji je pronašao Šerifija. Napadač Rijeke s pet metara je pospremio loptu u mrežu.