Škola : 1. HNL pioniri : 23. kolo
Stariji pioniri svladali Šibenik za treće uzastopno slavlje
17.04.2016.

Stariji pioniri Rijeke upisali su pobjedu (2:0) protiv Šibenika u 23. kolu Prve HNL. Izabranici Dragana Meića tako su treću utakmicu zaredom teren napustili travnjak uzdignutih ruku (Varaždin, Zadar).

Utakmica je riješena u prvih dvadesetak minuta kada je Rijeka postigla dva pogotka. U osmoj minuti Tarkik Hrštić uzeo je loptu nekoliko metara od centra, krenuo u sprint i nakon što je prošao nekoliko igrača mirno poentirao - 1:0.

Rijeka je iskoristila dobro otvaranje i u 16. minuti udvostručila prednost. Nakon kornera Marin Belančić bio je najviši i glavom matirao suparničkog vratara - 2:0.

Šibenik je uzvratio u 19. minuti. Udarac Bulata obranio je vratar Rijeke Marko Šušak. Nakon kornera Đaković je došao do lopte na drugoj vratnici, ali Šušak je uz pomoć braniča očistio opasnost. Gosti su blizu pogotka bili i u 29. minuti kada je lijep udarac Bulata zaustavila vratnica.

Rijeka je u drugom dijelu sačuvala prednost iako je Šibenik bio konkretnija ekipa, a najbliže golu gosti su stigli u 42. minuti kada je Andrej Krnjatić očistio loptu s gol crte.

Rijeka – Šibenik 2:0 (14)