1. Momčad : UEL
Tko je Basaksehir, suparnik Rijeke u Europskoj ligi
15.07.2016.

Istanbul Başakşehir Futbol Kulübü protivnik je nogometaša Rijeke u 3. pretkolu Europske lige. Mnogima na prvu ruku nepoznata momčad, lani je osvojila je četvrto mjesto u turskom prvenstvu.

Turski klub domaće utakmice igra na stadionu Basaksehir Fatih Terim koji ima kapaciteta od 17.300 mjesta.

Najpoznatije ime turskog kluba je Emre Belozoglu, koji je svojvremeno nosio dres Fenerbahčea, Atletico Madrida, Newcastlea, milanskog Intera i Galatasaraya te je upisao 93 nastupa za tursku reprezentaciju. Ne treba zaboraviti ni na vratara Volkana Babacana koji je na Europskom prvenstvu u Francuskoj branio u porazu od Hrvatske (0:1).

U redovima kluba iz Istanbula igrao je i Semih Senturk, nogometaš kojega je hrvatska javnost upoznala za vrijeme Europskog prvenstva u Austriji i Švicarskoj 2008. godine. Naime, upravo je Senturk postigao pogodak u 120. minuti u četvrtfinalu protiv Hrvatske izjednačivši na 1:1, a Turska je dalje prošla nakon izvođenja jedanesteraca.

Hrvatskoj javnosti poznat je i Sokol Cikalleshi, albanski nogometaš koji je nosio dres Splita u sezoni 2014./2015.

Prva utakmica igrat će se 28. srpnja u Istanbulu, a uzvrat u Rijeci igra se 4. kolovoza.