Tri godine od Stuttgarta: sekunde koje su u trans bacile cijeli Kvarner
29.08.2016.

Bile su to sekunde koje su bacile u trans cijeli Kvarner. Sekunde koje su trajale kao vječnost za navijače Rijeke kojima se kao san činio trenutak u kojem je Ivan Močinić odigrao za Gorana Mujanovića koji se upisao u povijesti riječkog kluba pogotkom za 2:2 na Mercedes Benz Areni i plasman Rijeke u skupine Europske lige. Bio je to 29. kolovoza 2013. godine.

Bio je to pogodak za remi koji je zapravo označio jednu od najvećih pobjeda u riječkoj povijesti. Uspjeh koji se do samo prije nekoliko godina, i dolaska Damira Miškovića na mjesto predsjednika Rijeke,  činio samo kao san.

Rijeka je prvi put u klupskoj povijesti izborila grupnu fazu UEFA Europa lige i ušla u europsku nogometnu elitu, te na Kantridu dovela ponajbolje klubove Europe.

Mnogi navijači Rijeke vjerojatno i danas s vremena na vrijeme pogledaju taj jedinstveni trenutak i veliko slavlje koje je uslijedilo na travnjaku. A tek doček u Zračnoj luki Rijeka na Krku. Nešto što samo nogomet može pružiti.

Reportažu s čuvenog gostovanja u Stuttgartu pogledajte u nastavku.

Reportaža iz Stuttgarta