Turnir prijateljstva: Kadeti Rijeke pobijedili Sarajevo i izborili finale
28.05.2016.

Kadeti Rijeke (2000. godište) pobijedili su Sarajevo 4:1-11m (1:1) u polufinalu Turnira prijateljstva u Bijeljini, te će u finalu u nedjelju igrati protiv Vojvodine (16.3o sati). Izabranici Zdravka Šimića slavili su u ruletu živaca nakon što su propustili prilike da ranije riješe pitanje pobjednika.

Mitrović je prvi realizirao jedanesterac, a na drugoj strani uzvratio je Sadiku. Kuqi i Smolčić bili su sigurni za Rijeku dok je Bošnjaković promašio, ali na drugoj strani Salčin, Dervišagić i Šabić bili su neprecizni s bijele točke i Rijeka je mogla početi slaviti.

Rijeka je odlično ušla u utakmicu, Mitrović je već u petoj minuti izbio sam pred vratara Vojvodine koji je obranio njegov pokušaj. U devetoj minuti Sadiku je srušio Matulju u kaznenom prostoru - penal. Vuk je preuzeo odgovornost i poentirao - 1:0.

Na drugoj strani Sarajevo je dočekalo svoju priliku u 36. minuti kada je Jonuzović izjednačio - 1:1.

- Dečki su izgarali po velikoj vrućini. Dali su sve od sebe. Nakon prvog gola imali smo još nekoliko prilika koje nismo realizirali. Na kraju smo bili mirniji kod izvođenja penala, ali zaslužili smo, rekao je Zdravko Šimić, trener kadeta.

- U finalu očekujem da damo sve od sebe i da dečki još jednom osvjetlaju obraz klubu i hrvatskom nogomet. Naravno, nadamo se pobjedi.

Sarajevo - Rijeka 2:4 (1:1-11m)

Stadion Etno Selo. Sudac: Goran Lakić. Strijelci: 0:1 Vuk (10'-11m), 1:1 Jonuzović 36').

Penali: 1:2 Mitrović, 2:2 Sadiku, 2:3 Kuqi, 2:3 Salčin promašaj, 2:3 Bošnjaković promašaj, 2:3 Dervišagić promašaj, 2:4 Smolčić, 2:4 Šabić promašaj.

Žuti kartoni: Kuqi, Nikšić, Smolčić (Rijeka).

SARAJEVO: Čolaković, Šabić, Islamović (od 31' Alić), Sadiku, Bešić, Džokanović, Sabljica (od 31' Pijunović), Salčin, Dervišagić, Jonuzović, Imamović.

RIJEKA: Pandur, Jurešić, Hadžiisaku, Nikšić, Vuk (od 55' Smolčić), Bušnja, Mohorovičić (od 35' Bošnjaković), Mitrović (od 40' Petrović), Kuqi, Šegon, Matulja.