Turnir prijateljstva: Rijeka pobijedila Slobodu i stigla nadomak polufinala
25.05.2016.

Kadeti Rijeke (2000. godište) pobijedili su Slobodu iz Tuzle 2:0 u drugom skolu skupine D na Turniru prijateljstva što se održava u Bijeljini i na taj način napravili novi korak prema polufinalu.

Naime, u drugoj utakmici OFK Beograd i Sutjeska odigrali su bez pobjednika (0:0) i izabranicima Zdravka Šimića u posljednjem kolu u srijedu protiv OFK-a (13.45 sati) dovoljan je remi da bi osigurali prvo mjesto i plasman u polufinale.

Rijeka je povela u 13. minuti, Kuqi je proigrao Mitrovića koji je bio siguran - 1:0. Drugi gol stigao je u 58. minuti. Ovoga puta asistent je bio Bušnje, a Mitrović je ponovo bio na pravom mjestu - 2:0.

Rijeka - Sloboda 2:0

Utakmica 2. kola, skupina D: Rijeka - Sloboda 2:0 (1:0). Sudac: Marko Taborin. Strijelac: 1:0 Mitrović (13'), 2:0 Mitrović (58').

Žuti kartoni: Vuk (Rijeka), Hodžić, Balić (Sutjeska).

RIJEKA: Pandur, Jurešić, Hadžisaku (od 59' Dubaz), Nikšić, Bošnjaković (od 54' Smolčić), Vuk (od 39' Petrović), Mohorovičić (od 38' Bušnje), Mitrović (od 59' Matošević), Kuqi, Šegon, Matulja.

SLOBODA: Pirić, O. Musić (od 48' Jokić), Devedžić, Šabić, Nišić, Karić (od 54' Omerović), Hodžić, E. Omerović, Brkić (od 36' Beširović), Kotarević (od 55' Kavazović), Hidanović.