Kristijan Flego
Turnir prijateljstva: Rijeka – Sarajevo 1:0
20.05.2015.

Kadeti Rijeke (1999. godište) pobijedili su Sarajevo 1:0 u drugom kolu skupine D na Turniru prijateljstva što se održava u Bijeljini. Ključan trenutak dogodio se u 51. minuti kada su izabranici Zdravka Šimića okrunili period dobre igre. Nakon kornera, lopta se odbila do Ivana Modrića koji je ubacio, a Kristijan Flego, koji je u igru ušao nekoliko minuta ranije, spretno je prsima skrenuo loptu u mrežu - 1:0. Rijeka je tako u odličnoj poziciji za osvajanje prvog mjesta uoči ogleda posljednjeg kola protiv Napretka iz Kruševca u četvrtak. U drugom ogledu skupine D Vojvodina je pobijedila Napredak 3:1.

- Opet smo odigrali jednu neizvjesnu utakmicu do samog kraja po velikoj vrućini i protiv vrlo dobrog protivnika. Na kraju smo bili bolji baš za taj jedan gol i zasluženo smo pobijedili. Svi su odigrali jako dobro, igrači koji su ušli s klupe podignuli su razinu igre. Moramo se dobro pripremiti za utakmicu u četvrtak protiv Napretka u kojoj moramo ići na pobjedu da bismo ušli u polufinale. U konačnici bi mogla odlučivati i gol razlika - rekao je Zdravko Šimić, trener kadeta Rijeke.

Rijeka je dobro otvorila utakmicu, imala nekoliko izglednih situacija, ali bez pravih prilika. Sarajevo je imalo sličan učinak na drugoj strani. U 21. minuti Majkić je lako ukrotio pokušaj glavom gostujućeg napadača. Nekoliko minuta kasnije Kovač Birkaš srušen je u kaznenom prostoru, ali umjesto jedanesterca za Rijeku, zaradio je žuti karton zbog simuliranja. U 30. minuti Dunić je izborio slobodan udarac na 18 metara, ali udarac Modrića otišao je iznad grede.

Sarajevo je bolje otvorilo drugo poluvrijeme, ali nije realiziralo dvije izgledne prilike. Hadžić je glavom pucao pored vratnice nakon kornera u 35. minuti, a Sarajevo je najveću priliku imalo u 36.  minuti. Modrić je nes(p)retno izgubio loptu u kaznenom prostoru, Resić je pucao iz uskog kuta, ali greda i Majkić spasili su Rijeku. I onda su izabranici Zdravka Šimića pojačali tempo i stigli do vrijednog pogotka. U završnici su Šantek i Jurak okušali udarce, prvi udarac otišao je iznad grede, drugog je zaustavio vratar Sarajeva.

U posljednjem kolu u četvrtak snage će odmjeriti Rijeka - Napredak i Vojvodina - Sarajevo. U slučaju da Vojvodina ne upiše tri boda, Rijeci je dostatna minimalna pobjeda za plasman među četiri najbolje ekipe. U slučaju da Vojvodina i Rijeka upišu pobjede odlučivat će gol razlika. Ona je trenutno na strani Vojvodine koja ima gol razliku 3:1, dok Rijeka ima 1:0.

RIJEKA: Majkić, Ivančević, Modrić, Srok, Iv. Lepinjica (od 39' Stojković), Mulac, Kovač-Birkaš (od 47' Dukađin), Kovačević (od 47' Flego), Pajić, Ig. Lepinjica (od 47' Šantek), Dunić (od 39' Jurak).