Viareggio cup: Abuja – Ancona 4:1
13.03.2017.

Nogometaši Akademije Abuja pobjedom protiv Ancone 4:1 otvorili su nastup na otvorila nastup na turniru u Viareggiju.

Već u trećoj minuti utakmice prednost Abuji donio je Thomas nakon što je bio precizan s bijele točke - 1:0.

Nekoliko minuta kasnije, sudac je na drugoj strani pokazao na bijelu točku za Anconu nakon prekršaja vratara Ogra. Odgovornost je preuzeo Gioacchini i izjednačio rezultat na 1:1.

U 12. minuti Abuja je ponovo došla u vodstvo. Salaudeen je ubacio iz slobodnog udarca, a Iroanya iz drugog plana pospremio loptu pod prečku za 2:1.

Dobru priliku imala je Abuja u 21. minuti kada Ezembakwu glavom puca iznad gola nakon oštrog ubačaja Olonisakina.

U 32. minuti Salaudeen je povećao prednost. S nekih 18 metara iz slobodnog udarca, prebacio je živi zid i precizno pogodio za 3:1.

Pred sam kraj prvog dijela, nakon prizemnog ubačaja iz kuta, Iroanya je silovito pucao, a vratar Piangerelli sjajnom reakcijom izvadio loptu iz rašlji.

U drugom dijelu Abuja je nastavila s dobrom igrom i u 68' povećala vodstvo. Ubačaj s desne strane  Thomas je pospremio u mrežu za konačnih 4:1.