Viareggio cup: Atalanta – Abuja 3:1
16.03.2017.

Akademija Abuja u srijedu je upisala prvi poraz na turniru Viareggio, bolja je bila momčad Atalante koja je slavila sa 3:1.

Odmah u uvodnim minutama Atalanta je povela autogolom Salaudeena.  Na povećanje vodstva čekalo se do  20. minute kada je na 2:0 povisio Mallamo. Zanoni je ubacio s lijeve strane, a Mallamo sjajno glavom pucao pod gredu.

Nekoliko minuta kasnije pokušao je Salaudeen iz slobodnog udarca sa nekih 18 metara, ali udarac je otišao iznad gola.

U 24. minuti ponovo je zaprijetila Atalanta. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca najviši u skoku bio je Zanoni, ali njegov pokušaj sjajnom paradom brani Ogar.

U posljednjim minutama prvog dijela, Atalanta je stigla do trećeg gola. Capone je izveo slobodni udarac na nekih 18 metara i precizno pogodio nebranjeni kut.

U drugi dio bolje je ušla Abuja. Pritisli su obranu Atalante i tražili pogodak. Na prvu priliku su čekali do 63. minute kada je Thomas prihvatio dubinsku loptu i ušao u kazneni prostor, a vratr Taliento sjajnom reakcijom spasio gol Atalante.

U 73.minuti Abuja je stigla do pogotka. Nakon duplog pasa sa Olonisakinom, Thomas je pogodio suprotni kut za 3:1.

Do kraja utakmice Abuja je pokušavala preko Jonathana, Thomasa i Ayonuga, ali nedostatak preciznosti i sjajne reakcije vratara Talienta sačuvale su prednost i pobjedu Atalante od 3:1.