Viareggio cup: Rijeka – Reggiana 1:0, Ristovski za pobjedu
16.03.2017.

Juniori Rijeke u četvrtak su pobijedili Reggianu 1:0 u drugoj utakmici skupine na turniru Viareggio te tako ostali u igri za prolaz u iduću fazu natjecanja.

Prvu priliku na utakmici, u 12. minuti, stvorila je Reggiana. Rizzi je primio loptu u kaznenom prostoru, a njegov udarac otišao je tik uz vratnicu.

Nekoliko minuta kasnije Kovačević se izborio za loptu pokraj vratara Reggiane Demalije, a njegov pokušaj iskosa da pogodi prazna vrata završio je iznad gola.

U 21. minuti Rijeka je došla u vodstvo. Kovačević je oduzeo loptu na polovici Reggiane i u kaznenom prostoru pronašao Ristovskog koji je pogodio za 1:0.

Sedam minuta kasnije Mastropietro sam se našao ispred Nevistića, međutim loše je zahvatio loptu i prilika je propala.

Pred kraj prvog dijela Turčin je propustio iskoristiti priliku. Kovačević je ubačajem s lijeve strane pronašao Turčina koji je s pet metara pucao ravno u vratara Demalija.

I u drugom dijelu prva prilika je pripala Reggiani. Kone je pokušao prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora i dobro protegnuo Nevistića.

Nakon toga Ristovski je u priliku izbacio Šanteka koji je pogodio vratnicu, ali bilo je označeno zaleđe.
U 74. minuti Rijeka je ostala s igračem manje nakon što je isključen Mikulica.

Do kraja utakmice Reggiana je pokušala izjednačiti preko Storchia čiji je udarac glavom otišao pokraj vratnice. Glavom iz blizine pucao je i Rizzi, ali Nevistić je bio spreman. U posljednjim sekundama priliku za izjednačenje propustio je Boccalari koji ja iz neposredne blizine pucao visoko iznad grede.

Posljednji susret u skupini juniori Rijeke igraju u nedjelju protiv kolumbijske Cortulue od 11 sati.

Rijeka - Reggiana 1:0

Utakmica 2. kola: Rijeka - Reggiana 1:0. Strijelac: 1:0 Ristovski (21'). Sudac: Sili (Viterbo).  Crveni karton: Mikulica (74').

RIJEKA: Nevistić, Bamidele, Mulac, Modrić, Svetić, Dukađin, Ristovski, Iv. Lepinjica, Turčin, Mikulica, Kovačević (od 46' Šantek).

REGGIANA: Demalija, Masini (od 850 Tamagnini), Zito, Massari, Boccalari (od 64' Zaccariello), Rizzi, Sadik (od 73' Storchi), Mastropietro (od 64' Rocco), Vernocchi, Mecca (od 85' Capitani), Kone.