Viareggio cup: Torino – Rijeka 1:0
14.03.2017.

Juniori Rijeke minimalnim su porazom od Torina (0:1) otvorili svoj nastup na međunarodnom turniru Viareggio. Čovjek odluke bio je Tobaldo kao jedini strijelac na utakmici.

Iako su jedna od najmlađih momčadi, pokazali su da se i više nego ravnopravno mogu nositi s renomiranim europskim klubovima.

Ključan trenutak utakmice dogodio se u 37. minuti susreta. Piscopo je gurnuo loptu za Tobalda koji je pospremio loptu u mrežu za 1:0.

Prva prilika na utakmici pripala je Torinu. Piscopo je izbacio u priliku Traorea koji je pucao pored istrčalog Nevistića, a lopta je otišla tik uz vratnicu.

Drugi dio bolje je otvorila Rijeka i odmah zaprijetila. Dukađin je glavom spustio loptu za Turčina, koji se oslobodio čuvara, ali njegov udarac završio je u rukama vratara Cucchiettia.

Nekoliko minuta kasnije nakon ubačaja Svetića iz slobodnog udarca, lopta se odbila do Ayodejia koji je sjajno potega s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla iznad grede.

Na odgovor Torina čekalo se do 60. minute kada je nakon ubačaja iz kuta efektno iz okreta pokušao De Luca, ali bez opasnosti po Nevistićev gol.

Do kraja utakmice Rijeka je imala još nekoliko prilika. Turčin je pobjegao obrani, ušao u šesnaesterac te nesebično pokušao pronaći Kovačevića, ali obrana je uspjela otkloniti opasnost.

Sličan bijeg ima je i Dukađin, ali po lijevoj strani. Ušao je u kazneni prostor, a njegov ubačaj obrana Torina izbacila je u korner.

Zaprijetio je i Kovačević koji je primio dubinsku loptu u kaznenom prostoru, a njegov pokušaj iz okreta završio je u bloku.

Kraj susreta Rijeka je dočekala s igračem manje, nakon što je u 85. minuti isključen Čeliković.

Torino - Rijeka 1:0

Utakmica 1. kola: Torino - Rijeka 1:0. Strijelac: 1:0. Tobaldo (37'). Sudac: Ruggiero (Rim).

TORINO: Cucchietti, Auriletto, Rivoira, Friedenlieb, Giraudo, D’Alena, Rossetti, Piscopo (od 63'  Luise), Berardi (od 46' De Luca), Tobaldo (od 77' Bortoletti), Traore (58' Oukhadda).

RIJEKA: Nevistić, Bamidele, Mulac, Modrić, Čeliković, Svetić, Dukađin, Ristovski (od 60' Šantek), Iv. Lepinjica, Turčin, Kovačević.