2. Momčad : Turniri
Viareggio kup: Porazi Rijeke i Abuje na otvaranju
15.03.2016.

Nogometaši Rijeke i Abuje porazima od Genoe (0:3) i Virtus Entelle (1:2) otvorili su nastup na 68. izdanju Viareggio kupa. Rijeka je loše ušla u susret protiv Genoe, već u četvrtoj minuti Gomes se driblingom sjajno riješio pratnje i poentirao - 1:0. Genoa je udvostručila prednost u 34. minuti kada je Ierardi zatresao mrežu. Genoa je pobjedu potvrdila u završnici utakmice nakon što je riječki vratar Ayotunde skrivio kazneni udarac, a Raul realizirao jedanesterac.

Više sreće na otvaranju turnira nije imala ni Akademija Abuja. Abuja je povela golom Suleimana s bijele točke u 46. minuti, ali Virtus je preokrenuo golovima Morea (59') i Mitte (72').

U drugoj utakmici skupine 7 Bologna je svladala američki White Plains 6:1, dok su u drugom ogledu skupine 6 Fiorentina i Belgrano podijelili bodove odigravši 1:1.

Genoa - Rijeka 3:0

Utakmica 1. kola, skupina 7: Genoa - Rijeka 3:0. Sudac: Amadio (Ascoli). Strijelci: 1:0 Gomes (4'), 2:0 Ierardi (34'), 3:0 Raul (76').

GENOA: Sommariva, Ierardi, Mahrous (od 65' Capotos), Coppola, Ricozzi, Annibal, Corsinelli (od 65' Fassone), Gomes (od 65' Benedetti), Raul, Matarese (od 74' MicovschI), Palesi (od 74'Piscopo).

RIJEKA: Ikuepamitan, Diyoke (od 74' Fatić), Lebar, Iličić (od 68' Šutić), Budan (od 41' Biasiol), Musa, Lučić, Rebernik, Šarić, Vizniger, Mrdeša (od 58' Nakić).

Virtus Entella - Abuja 2:1

Utakmica 1. kola, skupina 6: Virtus Entella - Abuja 2:1. Sudac: Giordano (Novara). Strijelci: Suleiman 0:1 (46'-11m), 1:1 Moreo (59'), 2:1 Mitta (72').

VIRTUS ENTELLA: Syaulis, Stefanelli (od 710 Pellizzari), Coppola (od 60' Castagna), Puntoriere (od 71' Mitta), Cirrincione (od 60' Sene), Casagrande, Oneto, Ahmed Kadi (od 41' Moreo), Baraye, Semprini (od 41' Mota Carvalho), Havlena.

ABUJA: Benjamin, Salaudeen, Shekarau, Awua, Bamidele, Iroanya (od 63' Charles), Akannoh (od 41' Ayounuga), Rabiu, Sani, Suleiman (od 71' Olonisakin), Muhammed (od 57' Hauna).