Viareggio kup: Rijeka remizirala protiv Cortulue i okončala nastup na turniru
19.03.2017.

Juniori Rijeke u nedjelju su remizirali sa Cortuluom 1:1 te se oprostili od daljnjeg natjecanja na turniru Viareggio. Strijelac za Rijeku bio je Ayodeji, dok je za Cortulu precizan bio Leon.

Odmah na početku utakmice zaprijetila je Cortulua. Guzman je prošao po desnoj strani i ušao u šesnaesterac, a njegov udarac obranio je Nevistić.

Na prvu priliku Rijeka je čekala do 21. minute. Nakon dubinske lopte Dukađin je sam izišao pred vratara Bermudaza koji je uspio sačuvati mrežu Cortulue.

U 28. minuti u prilici se našao Ivan Lepinjica. Nakon ubačaja iz kuta neometano je pucao glavom, ali lopta je otišla pokraj gola.

U 37. minuti Cortulua je povela. Trejos je s lijeve strane prizemnom loptom u petercu pronašao Leona koji je poslao loptu pod gredu za 1:0.

U završnici prvog poluvremena Šantek je potegnuo s 18 metara, a lopta je otišla tik iznad grede. Rijeka je pokušala i u 63. minuti. Kovačević je primio loptu u šesnaestercu nakon ubačaja iz kuta, izborio se za udarac, ali njegov pokušaj obranio je Trejos.

Nekoliko minuta kasnije, Dukađin je pokušao iznenaditi Trejosa s nekih 20 metara, ali vratar Cortulue bio je spreman.

Igrala se 75. minuta kada je Ayodeji sjajno naciljao suprotni kut preko 20 metara i pogodio za 1:1.

Pred kraj utakmice Cortulua je ponovo zaprijetila. Lopta se u kaznenom prostoru odbila do Leona, a Ivan Lepinjica u posljednji tren ušao je u blok.

Na drugoj strani Šantek je gurnuo loptu za Kovačevića koji je prošao vratara, međutim pobjegla mu je lopta i prilika je propala.

Posljednju priliku na utakmici imao je Lebar. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Lebar je bio najviši u skoku, ali lopta je otišla pored vratnice.

Rijeka je s četiri osvojena boda završila natjecanje na drugom mjestu u skupini 10. Međutim, zbog sustava natjecanja prema kojem samo tri najbolje drugoplasirane momčadi iz skupina od 6-10 idu u daljnju fazu natjecanja, Rijeka se oprostila od turnira.

Rijeka - Cortulua 1:1

Utakmica 3. kola skupina 10: Rijeka - Cortulua 1:1. Sudac: Belfiore (Parma).

Strijelci: 0:1 Leon (32'), 1:1 Bamidele (75').

RIJEKA: Nevistić, Bamidele, Mulac, Modrić (od 69' Črnko), Svetić, Iličić (od 46' Kovačević), Šantek, Dukađin (od 79' Ig. Lepinjica I.), Lebar, Ristovski, Iv. Lepinjica.

CORTULUA: Vazquez, Gutierrez (od 64' Lascano), Fori, Sevillano, Mezu (od 90' Mora), Castillo, Millan, Trejos, Leon (od 75' Mosquera), Moreno, Guzman.