Škola : 1. HNL kadeti : 15. kolo
Zagreb – Rijeka 2:1, prvi prvenstveni poraz kadeta
19.11.2016.

Kadeti Rijeke poraženi su na gostovanju kod Zagreba (1:2) u utakmici 15. kola Prve HNL što je ujedo bio prvi poraz riječkih nogometaša ove sezone u prvenstvu.

Zagreb je zaprijetio na otvaranju preko Pejića, ali Pandur je obranio i odbio loptu u korner. Riječani su ubrzo odgovorili na drugoj strani. Bušnja je pokušao iz slobodnog udarca, ali vratar je bio na mjestu.

Nekoliko minuta kasnije ponovo je zaprijetila Rijeka nakon prekida. Mitrović je nabacio, a zaboravljeni Nekić glavom pucao preko gola. U 25. minuti Matulja je pokušao s ruba kaznenog prostora, ali greda je zaustavila pokušaj.

Dvije minute kasnije Bušnja je doveo Rijeku u vodstvo. Matulja je ubacio, obrana Zagreba izbila je loptu, ali samo do Bušnje koji je prizemnim udarcem sa 17 metara precizno pogodio - 0:1.

Nekoliko minuta kasnije iz još jednog slobodnog udarca Hadžiisaku je okušao udarac, ali lopta je otišla iznad grede.

Zagreb je izjednačio u 36. minuti. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca u gužvi se najbolje snašao Pintarić i neobranjivo pogodio za 1:1.

U drugi dio obje momčadi ušle su s još većom dozom čvrstine. U 49. minuti sijevnula je kontra Zagreba, lopta je došla do Pejića koji je pobjegao čuvaru i mirno pogodio za vodstvo 2:1.

U 53. minuti Matulja je pokušao iznenaditi vratara dalekometnim udarcem, ali lopta je fijuknula pored vratnice.

Pred sam kraj utakmice nakon udarca iz kuta i flipera u šesnaestercu greda je još jednom spasila Zagreb koji je zadržao sva tri boda na svom terenu.