Škola : 1. HNL pioniri : 15. kolo
Zagreb – Rijeka 2:2
19.11.2016.

Pioniri Rijeke na gostovanju kod Zagreba remizirali su 2:2 u utakmici 15. kola Prve HNL.

Već na samom početku utakmice Zagreb je brzom akcijom poveo. Dubinsku loptu prihvatio je Pavlović, oslobodio se čuvara i mirno pogodio za 1:0.

Riječani su ubrzo odgovorili preko Brauta u 11. minuti. Legović je pronašao Brauta čiji je udarac od bloka otišao iza leđa vratara Kletuša.

Već u 21. minuti  iznimno zalaganje Brekala rezultiralo je pogotkom za vodstvo Rijeke 2:1. Brekalo je stigao blokirati ispucavanje vratara Kletuša i odbijenu loptu pospremiti u prazan gol.

U 32. minuti Zagreb je izjednačio autogolom Gojaka. Prizemni ubačaj Francekovića, Gojak je pokušao očistiti klizećim startom, međutim nesretno je skrenuo loptu u vlastitu mrežu za 2:2.

Drugi dio bolje je otvorio Zagreb.  U nekoliko navrata pokušali su dalekometnim udarcem iznenaditi Rendića, ali vratar Rijeke bio je spreman.

Na prvu priliku Rijeke čekalo se do 55. minute kada se nakon sjajne akcije Brekalo našao u prilici, ali Kletuša je sjajno obranio. Do kraja utakmice nije bilo izglednijih prilika i momčadi su na kraju podijelile bodove.